Dostawa na Aliexpress

Niewielu wie, że AliExpress, chińska platforma eCommerce grupy Alibaba, ma prosty proces wysyłki, bardzo niewymagający i elastyczny dla potrzeb klienta.

Każdy sprzedawca oferuje określoną liczbę rodzajów przesyłek, dlatego ważne jest, aby przed zakupem wybranego produktu sprawdzić, które z nich są dostępne. Jeśli rodzaj przesyłki nie jest określony na stronie kupującego, a zwłaszcza jeśli powinien być bezpłatny, sprzedawca prawdopodobnie wybierze najlepszą metodę w zależności od produktu i lokalizacji klienta, który złożył zamówienie.
Oczywiście podstawową różnicą między różnymi rodzajami transportu, oprócz ceny, jest czas oczekiwania, który trzeba będzie przeczekać przed otrzymaniem przesyłki i możliwość śledzenia przesyłki.

Wysyłka na AliExpress

Inną kwestią do rozważenia, zanim przejdziesz do szczegółów dostępnych rodzajów przesyłek, jest możliwość kupowania produktów od więcej niż jednego sprzedawcy, każdy z nich przyjedzie osobno, nawet jeśli zostaną zamówione w tym samym czasie. Dzieje się tak, ponieważ AliExpress kupon nie zajmuje się sprzedażą produktów na platformie, ale raczej łączy niezależnych chińskich sprzedawców i kupujących. Jednak w niektórych przypadkach platforma zajmuje się wysyłką sprzedawanych produktów. Ponadto czas „ochrony” – tj. maksymalny czas wysyłki wynosi 60 dni.

Zazwyczaj przesyłka przychodzi znacznie szybciej, w zależności od kraju, do którego produkt ma zostać wysłany i rodzaju wybranej przesyłki. Koniec roku i okres przedświąteczny są zwykle bardziej okupowane. Czas wysyłki może trwać dłużej niż dwa miesiące: staraj się zadbać o prezenty świąteczne z wyprzedzeniem lub zaryzykujesz, że będziesz mocno rozczarowany, kiedy nie będziesz mógł umieścić paczek pod choinką!

Standardowa przesyłka

Jeśli chodzi o większość produktów, przesyłki są całkowicie bezpłatne, chociaż ostatnio sprzedawcy zaczęli włączać opłatę za przesyłkę, aby mieć pewność, że produkty będą mogły być śledzone (niemożliwe w przypadku bezpłatnej wysyłki), dlatego niemożliwe są sytuacje, w których klienci twierdzą, że nie otrzymali produktu i wymagają zwrotu pieniędzy nawet po jego otrzymaniu.

Dostawa na Aliexpress

Metoda ta jest jeszcze tańsza niż wysyłka prywatnym kurierem, dlatego z pewnością powinniśmy płacić wyższe opłaty za wysyłkę. Jednak teraz standardowa przesyłka obciążona jest kosztami gwarantującymi, że produkt jest zarejestrowany, co sprawia, że mniej prawdopodobnym jest zatrzymanie go w urzędzie celnym. Kwota zwykle wynosi jeden lub dwa dolary, a jakość opakowania jest doskonała, biorąc pod uwagę cenę jaką za niego zapłaconą. Ponadto daje to pewność, że klient otrzyma swoja przesyłkę, a wybrany produkt nie zostanie zagubiony. Jeśli chodzi o refundację klientowi AliExpress w tego rodzaju sytuacji, należy odczekać co najmniej dwa tygodnie, aby otrzymać produkt, a jeśli tak się nie stanie otrzymać zwrot pieniędzy!


Uważamy, że konieczne jest ponowne sprecyzowanie, że AliExpress nie zawsze zajmuje się wysyłką produktów, ale w niektórych przypadkach sprzedający, po otrzymaniu zamówienia, mają obowiązek wysyłki produktu i upewnienia się, że dotrze on bez opóźnień lub problemów. Z tego powodu trudno jest znaleźć standardowe sposoby wysyłki: sprzedający może korzystać z tysięcy firm zajmujących się wysyłką i obsługą. W każdym przypadku łatwo jest znaleźć na stronie sprzedawcy, czy produkt zostanie wysłany przez Aliexpress, czy przez samego sprzedawcę. Aby pomóc niedoświadczonym w poruszaniu się po świecie AliExpress, wykorzystamy trzy oddzielne kategorie wysyłki.

Przesyłka zwykła

Ten rodzaj przesyłki jest zwykle stosowany w przypadku małych produktów (takich jak paczki o rozmiarze listowym) i nie obejmuje śledzenia. Po wysłaniu produktu klient nie będzie mógł sprawdzić lokalizacji produktu ani nie zostanie powiadomiony o jego przybyciu. Zwykle listonosz zostawia paczkę w skrzynce na listy i nie trzeba podpisywać jego odbioru. Ta prosta i ekonomiczna metoda jest również najwolniejsza, ale doskonale nadaje się do małych ekonomicznych produktów.

Przesyłka polecona

Jest to zdecydowanie najczęstsza metoda na AliExpress prawdopodobnie dlatego, że możesz śledzić przesyłkę online, a następnie sprawdzić lokalizację produktu i dowiedzieć się, jak długo jeszcze powinieneś czekać na jej dostarczenie. Łatwe do zidentyfikowania, produkty te trafią do ciebie za pośrednictwem zwykłej usługi pocztowej (takiej samej, jaka dostarcza twoje listy), ale w tym przypadku zostaniesz poproszony o podpisanie dokumentu po otrzymaniu paczki.

Jeśli listonosz nie znajdzie cię, zostawi w skrzynce awizo, wskazując, aby udać się do urzędu pocztowego po odebranie paczki, zwykle najbliżej twojego adresu zamieszkania. Wysyłka produktu jest zarządzana przez partnerów AliExpress i znanych kurierów, takich jak Correos, miejsca – Finlandia, SPSR, DHL i Direct Link, najczęściej wykorzystywane i używane w Singapurze. Jeśli AliExpress, zamiast sprzedawcy, jest odpowiedzialne za wysyłkę produktu, zapakuje produkt dostarczany do AliExpress Shipment Center. W tej chwili centrum wysyłkowe sprawdza i dostarcza produkty poprzez swoją usługę. Otrzymasz produkt po wysłaniu go z centrum wysyłkowego.

PWysyłka prywatnym kurierem

Jeśli zamówiony produkt jest wyjątkowo ciężki – lub jeśli zamawiasz dużą liczbę produktów od jednego sprzedawcy, jest to zalecana metoda. Oczywiście ten rodzaj wysyłki jest szybszy, ale także stosunkowo drogi. W każdym razie, jeśli zakupiony produkt jest wartościowy i obszerny, to jest to niewielkie poświęcenie ekonomiczne, którego z pewnością nie pożałujesz!

Jak znaleźć kod do śledzenia przesyłki

W szczegółach zamówienia znajdziesz również kod potrzebny do śledzenia wysłanego produktu w dowolnej chwili: zobaczysz stan, w którym się znajduje i granice państw, które już przekroczył. Dodatkowa rada: istnieje wiele aplikacji na smartfony, które pozwalają wprowadzić numer śledzenia i sprawdzić, gdzie znajduje się paczka. Jeśli korzystasz ze strony internetowej, możesz spróbować 17track.net, jednej z najbardziej znanych i wydajnych. Mówisz, że otrzymałeś już ostatnią przesyłkę? Może nadszedł czas, aby kupić coś nowego!