Metody płatności na AliExpress

Po nieudanych próbach znalezienia tego, co chcesz kupić w lokalnych sklepach i na najbardziej znanych serwisach z zakupami online, w końcu znalazłeś na AliExpress wymarzoną rzecz, w tysiącach różnych wersji i po przystępnej cenie.

Ta chińska platforma eCommerce, dostępna również w języku angielskim, włoskim i wielu innych, oferuje tysiące różnych produktów w niskich i przystępnych cenach. Ale jeśli nie jesteś wprawnym kupującym online lub nigdy nie korzystałeś z AliExpress, będziesz chciał dowiedzieć się o dostępnych opcjach i sposobie dokonywania płatności za swoje zakupy. Pamiętaj, że na AliExpress możliwe jest robienie zakupów przez komputer lub, dzięki aplikacji, za pośrednictwem smartfonów lub tabletów.


Pytanie często zadawane przez międzynarodowych kupujących brzmi „Jak płacić na AliExpress?”. To pytanie zadają zwykle kupujący, którzy chcą poznać metody płatności akceptowane na AliExpress, w szczególności akceptowane karty debetowe lub kredytowe. AliExpress jest częścią Alibaba Group, założonej przez Jacka Ma w 1999 roku: duża chińska firma, która z kolei włącza kilka innych firm, ale znana jest głównie z Alibaba.com i Aliexpress. Alibaba to operacje hurtowe, gdzie klienci mogą kupować duże ilości towarów, podczas gdy AliExpress pozwala kupującym kupować małe ilości towarów z całego świata i oferuje międzynarodową wysyłkę.

Metody płatności na AliExpress


Należy zauważyć, że AliExpress nie jest sklepem internetowym, ale platformą, która łączy sprzedawców i kupujących z całego świata. Pozostając zewnętrznym obserwatorem, AliExpress nadal odgrywa fundamentalną rolę w transakcjach, które mają miejsce na platformie: zapewnia, że sprzedający przestrzegają zestawu ustalonych zasad oraz jest odpowiedzialny i odpowiada za ochronę kupujących, jeśli wystąpi jakiś problem z zakupionym towarem. Rozważmy na przykład, że firma stosuje politykę zerowej tolerancji wobec tych, którzy sprzedają produkty niezgodne z opisem zamieszczonym na stronie, są one zbanowane natychmiast i na stałe.

Kupuj na AliExpress

Po wybraniu produktów, które chcesz kupić, musisz utworzyć lub zalogować się na konto, które wcześniej utworzyłeś, dodać swoje dane osobowe do wysyłki i wybrać preferowaną metodę płatności. Dodatkowe informacje potrzebne do utworzenia konta to adres email, imię, nazwisko, hasło (minimum 6 i maksymalnie 20 znaków) oraz potwierdzenie hasła, następnie po wprowadzeniu kodu kontrolnego klikasz przycisk Utwórz konto AliExpress. W ciągu kilku chwil otrzymasz wiadomość email zawierającą link aktywacyjny: po jego kliknięciu będziesz mógł zweryfikować swoje konto i dokończyć rejestrację. W tej chwili możesz bawić się na całego: AliExpress naprawdę ma coś dla każdego!


Po dokonaniu płatności będziesz mógł obserwować status swojego zamówienia, klikając swoje imię w prawym górnym rogu strony AliExpress i wybierając „Moje AliExpress” z podręcznego menu. W tej chwili musisz wybrać przycisk „Wszystkie zamówienia”, znajdujący się na lewym pasku bocznym na wyświetlanej stronie. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć wszystkie złożone zamówienia (w tym te, których jeszcze nie opłaciłeś) i ich status.

Metody płatności akceptowane na AliExpress

Użytkownik ma do wyboru wiele metod płatności dostępnych dla swoich zakupów na AliExpress.com. Strona przewodnika „Jak zapłacić za przedmiot”, którą znajdziesz na stronie, wskazuje co najmniej jedenaście różnych metod płatności. Najpopularniejszą metodą jest Alipay, a po niej karty debetowe lub kredytowe, takie jak Visa, Mastercard, Maestro, JBC, Diners Club i Discover (w tym akumulator Hype, N26 i buddybank). Inne opcje to przelew bankowy, przelew Western Union, Yandex Money, korzystanie z WebMoney lub Paypal i elektronicznych portfeli, używanych do dokonywania lub otrzymywania płatności online).
Po wybraniu metody płatności wypełnij dane w odpowiednim formularzu płatności, który pojawi się po wybraniu preferowanej metody.

Czym jest AliPay?

Alipay.com to usługa płatności online należąca do Alibaba. Podobny do amerykańskiego PayPal.com, może być używany do płacenia za towary i usługi online tylko na AliExpress.
Aby korzystać z AliPay, możesz potrzebować karty kredytowej lub debetowej. Karta jest dodawana do twojego konta Alipay, które następnie wykorzystujesz do płatności na AliExpress. AliPay oferuje pewną formę ochrony kupującego przy zakupie towarów na AliExpress, taką jak kaucja gwarancyjna. Oznacza to, że pieniądze są uwalniane do sprzedawcy, gdy kupujący otrzyma towar i jest zadowolony z tego, co otrzymał.
Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie metody płatności są dostępne dla każdego zakupu: zależy to od sprzedawcy i oferowanych przez niego usług. Dlatego, przed przystąpieniem do płatności za przedmiot, który chcesz kupić, zalecamy sprawdzenie dostępnych metod płatności!

Określona metoda wypłaty

AliExpress wypłaca sumę pieniędzy za wcześniej ustaloną kwotę zakupów w dość wyjątkowy sposób w porównaniu z innymi portalami zakupów online.
Platforma pobierze jedną trzecią całkowitej kwoty, zamiast natychmiastowej wypłaty całej kwoty, aby upewnić się, że klient jest rzeczywiście zadowolony z produktów. Po upewnieniu się, że towary nie są uszkodzone lub inne niż wymienione w opisie na AliExpress, pracownicy odbiorą resztę kwoty. Będzie to miało miejsce, gdy kupujący oceni towary na stronie.
Jeśli z jakiegoś powodu towary nie są w pełni zadowalające, klient otrzyma zwrot kwoty wydanej na ich zakup. Nastąpi to w ciągu trzech dni, a kwota zostanie zwrócona za pomocą karty użytej do pierwotnej płatności. Nie ma czasu do stracenia: leć na zakupy na AliExpress!